Ndërlidhjet

TIRANË


Kontigjenti shqiptar i trupave Komando është nisur gjatë ditës drejt bazës amerikane në Kuvajt, duke iu bashkangjitur koalicionit ndërkombëtar që vepron në rajonin e Gjirit Persik.
Ceremonia e nisjes u zhvillua në sheshin Skëndërbej në kryeqytet dhe në të morrën pjesë, presidenti Alfred Moisiu, kryeministri Fatos Nano, ministri i mbrojtjes Pandeli Majko si dhe ambasadorët e Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe në Tiranë.
XS
SM
MD
LG