Ndërlidhjet

ARBIL/IRAK


Administratori i Irakut të pas-luftës i caktuar nga Shtetet e Bashkuara, Jay Garner u premtoi liderëve kurdë, Massoud Barzanit dhe Jalal Talabanit se ata do të mund të marrin pjesë në themelimin e një qeverie demokratike irakiane.
Garner tha në konferencë për shtypin se qëllimi i involvimit të Shteteve të Bashkuara në Irak është të ndihmojnë për lehtësimin e vetë-qeverisjes së irakianëve.
XS
SM
MD
LG