Ndërlidhjet

BINGOL


Forcat e sigurisë kanë gjuajtur në ajër për të shpërndarë protestuesit në qytetin turk të Bingolit. Ata ishin mbledhur në shenjë pakënaqësie për masat e pamjaftueshme të qeverisë në ndihmë të të dëmtuarve nga tërmeti.
Në mesin e viktimave të tërmetit janë dhe 40 fëmijë, ndërsa 70 të tjerë mendohet se gjenden ende nën gërmadha.
XS
SM
MD
LG