Ndërlidhjet

BINGOL


Policia turke dhe rreth 5 mijë kurdë janë përplasur në lindje të Turqisë gjatë ditës së sotme.
Protestuesit kundërshtonin masat e pakta, sipas tyre, të marra nga qeveria për t'i ardhur në ndihmë popullsisë së dëmtuar nga tërmeti.
Si pasojë e tërmetit deri tani dihet për 115 të vdekur, ndërsa mendohet se numri i viktimave mund të rritet dhe me 55 të tjerë. Kjo pasi shpresat për gjetjen e të mbijetuarve nën gërmadha janë të pakta.
XS
SM
MD
LG