Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjykata e qarkut vendosi sot që dy kryeshefat e sigurisë të ish presidentit jugosllav, sllobodan Millosheviq, Jovica Stanishiq dhe Franko Simatoviq mund të ekstradohen në Tribunalin e Hagës për krime lufte.
Gjykata e Hagës i ka akuzuar ata për formimin e njësive paramilitare që kanë bërë vrasje në masë në Bosnjë dhe në Kroaci gjatë luftërave të viteve të 1990-ta.
XS
SM
MD
LG