Ndërlidhjet

AMAN


Shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana ka dënuar sulmin në kryeqytetin saudit, Riad.
Solana i ka bërë këto komente gjatë një konference për shtyp në kryeqytetin e Jordanisë, Aman. Solana po viziton Amanin si pjesë e përpjekjeve për të marrë mbështetjen nga vendet e rajonit për planin epaqes mes izraelitëve dhe plaestinezëve.
XS
SM
MD
LG