Ndërlidhjet

TIRANE


Trupat shqiptare dhe ato amerikane kanë filluar gjatë ditës stërvitjen e përbashkët dy javore, e cila synon rritjen e aftësisë së ushtrisë shqiptare për t'ju përgjigjur rasteve të jashtzakonshme dhe krizave humanitare, të cilat mund të përfshijnë vendin në shkallë të gjerë.
Në këtë stërvitje marrin pjesë 1500 ushtarë nga të dyja vendet.
XS
SM
MD
LG