Ndërlidhjet

BAGDAT


Koalicioni i drejtuar nga Shtetet e Bashkuara ka filluar të paguajë rreth 1.4 milionë punonjës të shërbimeve publike, për herë të parë që nga rënia e Sadam Huseinit.
Numri dy i administratës në Irak, gjenerali në pension Jay Garner, ka deklaruar se procesi i pagesave do të vazhdojë tani rregullisht.
Ndërkaq ministri irakian i naftës ka deklaruar se Iraku do të dyfishojë prodhimin e naftës brenda muajit dhe do të nisë eksportin pas tre javësh.
XS
SM
MD
LG