Ndërlidhjet

BAGDAT


Një ushtar amerikan është vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur, gjatë shkëmbim zjarrit, në qytetin irakian të Falluxhës.
Kapiteni i ushtrisë amerikane, David Connelly, ka sqaruar lidhur me incidentin:
"Një forcë armiqësore, madhësia e së cilës është ende e panjohur, ka sulmuar forcat e koalicionit në Falluxha këtë mëngjes."
Ky i fundit ka shtuar se trupat e koalicionit në kundërpërgjigjje kanë vrarë dy sulmues dhe kanë arrestuar 6 të tjerë.
XS
SM
MD
LG