Ndërlidhjet

BASRA


Kryeministri britanik, Tony Blair arriti në Irak duke lavdëruar trupat britanike në Basra për ''kurojon dhe profesionalizmin'' në luftën për fundosjen e regjimit të Saddam Husseinit.
''Kur njerëzimi do t'i bëjë një vështrim kësaj kohe dhe këtij konflikti, sinqerisht besoj se do t'e shohë si një nga momentet vendimtare të shekullit tonë, kurse ju e bët ate. Ishte kurajoja dhe profesionalizmi juaj që e bën ate'', ka thënë kryeministri britanik.
Tony Blair takoi edhe administratorin civil amerikan në Irakun e pas luftës, Paul Bremer.
XS
SM
MD
LG