Ndërlidhjet

ANEMASE/FRANCË


Lëvizja anti-globaliste hapi sot një samit alternativ në qytetin Anemase të Francës si kundërpeshë ndaj samitit të Grupit të 8 vendeve më të industrializuara të botës që do të mbahet në qytetin e afërt, Evian.
Me moton, ''Samiti për një Botë Tjetërsoj'', lëvizja anti-globaliste do të ketë një varg debatesh për propozime alternative dhe strategji për qeveritë e botës dhe për zhvillimin.
Organizatorët thonë se do t'ia dorëzojnë ato popozime delegacionit të presidentit të Francës, Jacques Chirac ditën e hënë në Evian.
XS
SM
MD
LG