Ndërlidhjet

MADRID


Ministrat e jashtëm të NATO-s kanë filluar një takim dy ditor në Madrid, takim i cili synon ngushtimin e dallimeve të shkaktuara nga lufta në Irak.
Kreu i Aleancës, Lordi George Robertson ka nënvizuar se NATO-ja mbetet "garantuesi i padiskutimtë" i mbrojtjes dhe sigurisë për vendet anëtare.
XS
SM
MD
LG