Ndërlidhjet

BUKURESHT


Prej 1 korrikut, 650 ushtarë të Rumanisë do t'u bashkangjiten forcave shumëkombëshe stabilizuese në Irak.
Kreu i armatës, gjenerali Mihail Popescu tha se pjesa kryesore e trupave do të vendosen në Irakun jugor, dhe do të jenë nën komandën britanike.
XS
SM
MD
LG