Ndërlidhjet

MOSKË


Dhoma e Ulët e parlamentit rus, Duma, ka miratuar me shumicë absolute ligjin e amnistisë për luftëtarët cecenë, të cilët dorëzojnë vullnetarisht armët.
Ligji nuk përfshin mercenarët arabë në Ceceni dhe nuk parasheh faljen për ata që kanë kryer vrasje apo rrëmbime.
XS
SM
MD
LG