Ndërlidhjet

JERUSALEM


Të paktën 16 veta u vranë dhe më shumë se 60 të tjerë u plagosën gjatë hedhjes në ajër të një autobuzi në Jerusalem nga një atentator vetëvrasës, bëjnë të ditur autoritetet izraelite. Përgjegjësinë për këtë sulm e mori grupi militant islamik Hamas.
Sulmi u krye një ditë pasi kërcënimit të grupit Hamas për hakmarrje kundër izraelitëve, të cilët dje për pak vranë një lider të kësaj organizate.
XS
SM
MD
LG