Ndërlidhjet

GAZA


Mjekë dhe dëshmitarë palestinezë thonë se të paktën pesë palestinezë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën sot nga sulm tjetër raketor me helikopter izraelit në qytetin e Gazës. Ata thonë se izraelitët goditën një automjet, në të cilin dyshohej se kishte aktivistë të grupit militant Hamas. Ky është sulmi i tretë izraelit kundër palestinezëve në më pak se 24 orë.
XS
SM
MD
LG