Ndërlidhjet

FALLUXHA


Disa qindra ushtarë amerikanë të mbështetur nga tanke dhe automjete të blinduara kanë zhvilluar operacione kërkimi në qytetin Falluxha të Irakut.
Agjencia e lajmeve Reuters njofton se një konvoj ushtarak amerikan është sulmuar pranë qytetit Balad, por ky informacion nuk mund të vërtetohet dhe nga burime të tjera.
Forcat amerikane kanë njoftuar se kanë arrestuar dhe Hamid Raja Shalal al-Tikriti, ish komandant i forcave ajrore në kohën e Sadam Huseinti dhe i 17 në listën e 55 më të kërkuarve.
XS
SM
MD
LG