Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti afgan, Hamid Karzai, ka thënë se do rriten përpjekjet për të luftuar korrupsionin, pasi po bëhet pengesë për investimet vendase dhe të huaja.
Rreth 30 mijë kompani afgane dhe të huaja janë regjistruar për të investuar në Afganistan, por nuk kanë filluar aktivitetin si pasojë e korrupsionit dhe rryshfetit.
XS
SM
MD
LG