Ndërlidhjet

BAGDAT


Forcat amerikane kanë kapur 9 persona dhe sasi të konsiderueshme armësh në qytetin Khalida, 100 kilometra në perëndim të Bagdatit.
Burimet e ushtrisë thonë se ky aksion është kryer nga rreth 100 ushtarë të mbështetur nga 40 tanke dhe automjete të armatosura.
Njëherësh raportohet për një shpërthim në një rrugë-tunel në qendër të Bagdatit ku për pasojë janë plagosur së paku dy irakianë.
Ndërkaq 7 ushtarë amerikanë janë lënduar si pasojë e dy sulmeve të ndara ndaj automjeteve të ushtrisë.
XS
SM
MD
LG