Ndërlidhjet

AMAN


Mbreti i Jordanisë, Abdullah, ka këkruar nga të gjitha palët në Lindjen e Mesme të punonin për të arritur paqen, pavarësisht dhunës së ekstremistëve.
Mbreti Abdullah ka folur sot në hapje të forumit Ekonomik Botëror, që po mbahet në Shuneh të Jordanisë.
Ky forum do diskuojë konfliktin izraelito-palestinez, Irakun, Iranin si dhe problemet që lidhen me reformat Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell do marrë pjesë në Forum.
XS
SM
MD
LG