Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Papa Gjon Pali i dytë sot e celebroi meshën para 50 mijë besimtarëve në qytetin e Banja Llukës.
Duke kërkuar nga Boshnjakët të shfaqin tolerancë dhe të falin njëri tjetrin për mizoritë e luftës, Papa e shfaqi shpresën se Bosnja do t'i bashkangjitet Bashkimit Evropian "në prosperitet, liri dhe paqe".
XS
SM
MD
LG