Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarë të trupave mbrojtëse të Kosovës, thonë se kanë marrë premtime nga sekretari i përgjithshëm i Natos, George Robertson dhe nga ambasadorët e 19 vendeve anëtare të aleanacës, se TMK-ja do të vazhdoj të mbështetet nga Natoja, informon agjencia KosovaLive. Zëdhënsi Shemsi Syla ka deklaruar se gjatë takimit me komandantin e TMK-së, Agim Çeku, zoti Robertson ka kërkuar që në trupat mbrojtëse të mos lejohet depërtimi i personave që u përkasin grupeve ekstremiste.
XS
SM
MD
LG