Ndërlidhjet

RAMALLAH


Një deklaratë e përbëshkët e grupeve radikale palestineze, Hamasit dhe Xhihadit Islamik, kanë shpallur armëpushimin e menjëhershëm tre mujor me Izraelin, pas 33 muajsh konflikti.
Deklarata në fjalë, të cilën e citon agjencia e lajmeve Reuters, thotë se armëpushimi po bëhet me kusht që Izraeli të ndalojë të gjitha operacionet kundër tyre.
Pritet që të hënën të fillojë tërheqja e trupave izraelite nga Rripi i Gazës dhe qyteti i Betlehemit në Bregun Perëndimor, kanë bërë të ditur zyrtarë izraelitë të sigurisë.
XS
SM
MD
LG