Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e Shteteve të Bashkuara në Irak kanë ndërmarrë një Operacion të ri kundër rezistencës së armatosur ndaj forcave të prira nga Shtetet e Bashkuara, njoftojnë ushtarakët amerikanë.
Koloneli David Hoog ka deklaruar se, gjatë operacionit që ka filluar mbrëmë, forcat amerikane kanë vrarë katër kryengritës të dyshuar pro-sadamian dhe arrestuar më se 50 njerës.
Ky është operacioni i katërt i tillë i drejtuar kundër lojalistëve të Saddam Husseinit.
XS
SM
MD
LG