Ndërlidhjet

BANJA LUKË


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte ka takuar autoritetet e serbëve të Bosnjës në Banja Lukë dhe ka theksuar nevojën që ata të arrestojnë dhe transferojnë në Hagë të akuzuarit për krime të bëra gjatë luftërave të Ballkanit.
Lideri i serbëve të Bosnjës gjatë kohës së luftës, Radovan Karaxhiq dhe shefi i ushtrisë së tij, Ratko Malladiq janë të akuzuarit e arratisur më të kërkuar nga Tribunali i Hagës.
XS
SM
MD
LG