Ndërlidhjet

MOSKË


Federata Ndërkombëtare e Helsinkit për të Drejtat e Njeriut ka publikuar një deklaratë në të cilën thotë se çeçenët jetojnë në një ''gjendje konstante terrori'' dhe akuzonë Kremlinin se refuzon të merret me abuzimet e të drejtave në rajon.
XS
SM
MD
LG