Ndërlidhjet

MONROVI


Forcat lojale të presidentit të Liberisë,Charles Taylor, që kontrollon vetëm një të pestin e vendit dhe kryengritësit nga radhët e grupit Liberianët e Bashkuar për Pajtim dhe Demokraci janë angazhuar në luftime të rrepta rreth kryeqytetit Monrovi .
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Liberi, John Blancey u ka bërë thirrje kryengritësve që të ndërpresin avancimin drejtë Monrovisë dhe të parandalojnë gjakderdhjen e mëtejshme.
XS
SM
MD
LG