Ndërlidhjet

JERUSALEM


Shefi i Shtabit të ushtrisë izraelite, gjenerali Moshe Jalon, ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara të bëhen më aktive dhe sa më shpejt në rajon, pasi i druhet prishjes së armëpushimit nga militantët palestinezë.
Kryeministri izraelit Ariel Sharon takohet në orët e pasdites së sotme me presidentin amerikan Bush.
XS
SM
MD
LG