Ndërlidhjet

JERUSALEM


Parlamanti i Izraelit me 53 vota pro dhe 25 kundër ka miratuar një ligj që detyronë palestinezët e martuar për izraelite që të bëjnë jetë të ndarë nga bashkëshortja e tyre apo të largohen nga Izraeli.
Ligji u dënua nga shumë anë si racist, por qeveria izraelite tha se ligji është i domosdoshëm për arësye sigurie.
XS
SM
MD
LG