Ndërlidhjet

PRAGË


Vala e nxehtësisë që ka përfshirë Evropën ka marrë 35 viktima, ka shkaktuar zjarre pyjesh dhe shkretëruar të mbjellat.
Në Portugali mbi 2.500 zjarrëfikës janë angazhuar për shuarjen e zjarreve pyjore që kanë marrë 14 viktima.
Në Paris temperaturat kanë arritur 40 gradë celsius.
XS
SM
MD
LG