Ndërlidhjet

ZAGREB


Policia e Kroacisë njofton se ka arrestuar një ish oficer të paramilitarëve serbë të dyshuar për kryerjen e krimeve të luftës nga fillimi i viteve të 1990-ta.
Zëdhënësja e policisë, Tina Disopra ka thënë se ai person është i dyshuar për maltretimin dhe persekutimin e civilëve kroatë me njësitin e tij në një rajon në jug të Kroacisë nën okupimin serb gjatë luftës.
XS
SM
MD
LG