Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad u ka bërë thirrje vendeve të pasura që të paguajnë taksa speciale për të ndihmuar zhvillimin e vendeve të varfëra, duke thënë se pagesat e këtilla do të zvogëlonin varfërinë globale dhe ndihmonin për luftimin e terrorizmit.
Mahatir i ka bërë këto propozime në Konferencën Botërore për Paqe në Kuala Lumpur ku akuzoi vendet e pasura të nxehin terrorizmin me shitjen e armëve të tyre vendeve të varfëra dhe ndërmarrjen e luftërave.
XS
SM
MD
LG