Ndërlidhjet

HAGË


Pas një ndërprerje tre javëshe, nesër në Tribunalin e Hagës vazhdonë procesi gjyqësor kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq, i akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Kosovë dhe në Kroaci dhe për gjenocid në Bosnjë.
Zëdhënësja e Tribunalit, Florence Hartmann ka thënë se ''prokuroria do të vazhdojë me paraqitjen e provave lidhur me krime të bëra në Bosnjë, të cilat do të përqëndrohen rreth masakrës së Srebrenicës dhe rrethimit të Srajevës.
XS
SM
MD
LG