Ndërlidhjet

SAN ANTONIO, SHTETET E BASHKUARA


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Ramsfeld tha mbrëmë vonë se në Irak nuk po merren vetëm me mbetjet e regjimit, por edhe me mijëra kriminelë që ihsin liruar nga regjimi i mëparshëm, para se ai të përmbysej. Duke folur para veteranëve amerikanë të luftërave të jashtme në San Antonio, Donald Ramsfeld u shpreh edhe për ecurinë e luftës në Irak. "Në operacionin "Liria e Irakut", miliona persona nuk luftuan dhe nuk vdiqën. Ky vend u çlirua me një numër të vogël viktimash dhe me më pak shkatërrime se sa, me gjasë, në çdo luftë tjetër në historinë moderne", tha sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Ramsfeld.
XS
SM
MD
LG