Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Katër ushtarë rusë janë vrarë gjatë fundjavës në Çeçeni. Luftimet e fundit midis forcave ruse dhe kryengritësve çeçenë u zhvilluan dy javë para zgjedhjeve presidenciale. Kremlini i ka promovuar zgjedhjet si shenjë se Çeçenia "normalizohet" në drejtim të paqes.
XS
SM
MD
LG