Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut bën të ditur se nga shpërthimi i një bombe në afërsi të rrugës ku po kalonte një patrullë e ushtrisë amerikane në Bagdad, janë goditur dy autobusë, ku si pasojë ka vdekur një civil dhe janë plagosur mbi 20 të tjerë. Njoftohet se në këtë sulm nuk është lënduar asnjë ushtar i patrullës amerikane.
XS
SM
MD
LG