Ndërlidhjet

FALLUXHA/IRAK


Zyrtarët ushtarakë amerikanë në Irak kanë kofirmuar vdekjen e dy irakianëve dhe plagosjen e katër të tjerëve kur makina e tyre ka hasur në rezistencë në një pikë kontrolli të ushtarëve amerikanë në qytetin Falluxha. Ndërsa, zëdhënësi forcave të koalicionit në Bagdad, James Smith, ka thënë se një granatë ka shpërthyer sot afër hotelit Al Rashid, ku janë të vendosur shumë ushtarë amerikanë dhe civilë, por nuk ka pasur viktima.
XS
SM
MD
LG