Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i fundit i zgjedhur në mënyrë demokratike në Ceceni, Asllan Maskadov, tha se rezistenca e armatosur kundër Rusisë do të vazhdojë derisa "pushtuesit të largohen".
Maskadov i bëri këto komente në një intervistë për shtypin rus.
Ndëraq në të tjera zhvillime në Ceceni, sulmues të panjohur kanë qëlluar për vdekje një zyrtar të administratës lokale dhe djalin e tij, që punonte si polic.
XS
SM
MD
LG