Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari i jashtëm britanik Jack Straw tha se në Irak ende mund të gjenden armët për shkatërrim në masë.
Straw tha në Londër se raporti fillestar për kërkimin e armëve të ndaluara, aktualisht e mbështet vendimin e Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe për të shkuar në luftë në Irak.
Në raportin nuk ka asgjë që mund ta minojë bindjen se Iraku në kohën e Saddam Hysseinit ka paraqitur "kërcënim për sigurinë globale", ka thënë Straw.
XS
SM
MD
LG