Ndërlidhjet

JERUSALEM


Tensionet janë rritur përgjatë kufirit të Izraelit dhe Libanit, ndërsa Kombet e Bashkuara kanë shfaqur drojen për zgjërimin e konfliktit.
Izraeli i ka akuzuar guerilët e Hezbollahut për vrasjen e një ushtari izraelit, ndërsa në Damask, presidenti i Sirisë Bashar al-Assad e akuzoi Izraelin se përpiqet ta futë Sirinë dhe Lindjen e Mesme në një konflikt më të gjerë.
Sulmet e Izraelit në territorin e Sirisë, Assad i cilësoi si përpjekje të qeverisë për ta tërhequr vemendjen nga kriza në të cilën gjendet.
XS
SM
MD
LG