Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Havier Solana e ka shfaqur bindjen se Kroacia përpiqet t'i sjellë kriminelët e luftës para drejtësisë, dhe të plotësojë kushtin për t'iu bashkuar unionit.
Solana i bëri këto komente pas takimit me kryeministrin kroat Ivica Raçan në Bruksel.
XS
SM
MD
LG