Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një zyrtar i lartë i Kryqit të Kuq e ka kritikuar paraburgimin e pafund të terroristëve të dyshuar në bazën amerikane në Guantanamo në Kubë.
Christophe Girod i ka thënë Nju Jork Tajms-it se mbajtja e tyre në Guantanamo është e papranueshme, meqë mbahen në afat të pacaktuar dhe pa proces legal.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scott McClellan ka thënë se të burgosurit trajtohen në mënyrë humane.
XS
SM
MD
LG