Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, po vazhdon përpjekjet për të marrë mbështetjen e nevojshme të Kombeve të Bashkuara, për projekt-rezolutën e re amerikane rreth Irakut.
Pauell ka biseduar me kreun e OKB-së, Kofi Anan, por ky i fundit ka përsëritur se projekti i ri u jep shumë pak pushtet Kombeve të Bashkuara. Të njëtin mendim ndajnë dhe Rusia, Gjermania, Kina dhe Franca.
XS
SM
MD
LG