Ndërlidhjet

MANILË


Presidentja e Filipineve, Gloria Maçapagal Arojo ka thënë se vrasja e militantit indonezian Al Gozi, tregon se "terroristët" kur nuk do të kenë sukes në Filipine. Zyrtarë të Filipineve kanë thënë se al-Gozi, që thuhet se ishte lideri i grupit Xhama Islamija dhe njëri nga personat më të kërkuar në Azi, pasi kishte ikur nga një burg në Manilë në korrik, ishte vrarë nga trupat filipinase pasi kishte hapur zjarr kundër policisë, informon agjencia Reuters.
XS
SM
MD
LG