Ndërlidhjet

PRISHTINË


Autoritetet e Serbisë sot i dorëzuan eshtrat e 40 shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë nga forcat serbe.
Zëdhënësi i UNMIK-ut tha se trupat janë pjesë e mbi 800 trupave të zbuluar nga një varrezë masive në Batajnicë afër Beogradit.
Trupat e kthyera të viktimave janë nga komuna e Gjakovës, dhe shumë prej tyre nga masakra e Mejës, e 27 prillit 1999.
XS
SM
MD
LG