Ndërlidhjet

BANGKOK


Kryeministri i Malajzisë Mahathir Mohamad tha se samiti i APEC-ut, që sot filloi në Tajlandë, ka rrezik të shndërrohet në një grupim të sigurisë.
Mahathir tha se është gabim që fokusi i takimit të drejtohet në çështjen kundër terrorizmit, ashtu siç kërkon presidenti amerikan George Bush.
"Vendet në zhvillim si Malajzia, duan të shohin një tregti të drejtë dhe barabartë në procesin e globalizimit, e jo të diskutojnë disa agjenda tjera që na imponohen", tha Mahathir.
XS
SM
MD
LG