Ndërlidhjet

GJENEVË


Partia e Djathtë Popullore e Zvicrës ka fituar 55 vende në zgjedhjet e djeshme parlamentare.
Sipas rezultateve preliminare, të djathtët fituan pas fushatës zgjedhore të drejtuar kundër migrantëve ilegalë dhe krimit, të përcjellë me një ksenofobi të theksuar.
XS
SM
MD
LG