Ndërlidhjet

SINGAPUR


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush sot arriti në Singapur, ku me liderët e ujdhesës do të bisedojë për marrëveshjen e parë të Uashingtonit për tregti të lirë me vendet e Azisë, si dhe mbështetjen e Singapurit për luftën kundër Irakut.
Pritet që bisedimet të përqëndrohen edhe në luftën kundër terrorizmit në rajon.
XS
SM
MD
LG