Ndërlidhjet

KANBERRA – AUSTRALI


Presidenti amerikan George Bush ka arritur në Australi, për të falenderuar mbështetjen që qeveria australiane ka dhënë në luftën kundër terrorizmit.
Bush mbërriti në Australi pas ndalesës në Indonezi, ku u takua me klerikë të fesë islame dhe i ka përsëritur respeketin e Shteteve të Bashkuara për besimin islam.
XS
SM
MD
LG