Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Përkeqësimi i gjendjes së sigurisë në Afganistan vë në pikëpyetje vazhdimin e operacioneve humanitare dhe reformave politike në vend, kanë bërë të ditur burimet e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Nënsekreatri i Kombeve të Bashkuara për operacionet paqeruajtëse, Jean-Marie Guehenno, tha para Këshillit të Sigurimit se forcat e Al-Kaidës po kalojnë në Afganistan.
Si pasojë e sulmeve të tyre përkohësisht janë ndërprerë aksionet humanitare të kësaj organizate në një numër zonash në jug të vendit.
XS
SM
MD
LG